UNESCOStowarzyszeni z UNESCO
Dwujęzyczne Przedszkole Artystyczne Kids Love Dreams, jako pierwsze w Warszawie, zostało przyjęte do światowej sieci szkół stowarzyszonych z UNESCO (The UNESCO Associated Schools Project Network) po wdrożeniu 3-letniego programu pilotażowego. Dzięki temu przedszkolaki realizują specjalny program edukacyjny uczestnicząc w różnorodnych zajęciach według kalendarza imprez proklamowanych przez UNESCO. Jako placówka stowarzyszona przedszkole Kids Love Dreams zobowiązało się do podejmowania wszelkich działań promujących kulturę pokoju i wzajemnego międzynarodowego zrozumienia.

Społeczność eTwinningETWINNING
Nasze przedszkole należy do społeczności eTwinning – edukacyjnego programu Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w szkołach europejskich. W przypadku przedszkoli nauczyciele wykorzystują Internet do współpracy z bliźniaczymi placówkami w Europie, aby móc rozszerzać sposoby realizacji podstawy programowej o nowe, niekonwencjonalne i atrakcyjne dla dzieci formy.

 

zielona-flaga

 

Audyt końcowy w ramach programu szkoły dla ekorozwoju
Nasze przedszkole po raz drugi stara się o uzyskanie międzynarodowego certyfikatu Zielonej Flagi. W tym celu przeprowadzono audyt początkowy oraz audyt końcowy, które pozwoliły szczegółowo przyjrzeć się naszym działaniom, jeszcze bardziej sprecyzować je, ukierunkować, a także wyciągnąć wnioski.

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress